Půjčky na auto

Leasing

Leasing – je nejčastější formou financování při nákupu automobilu. Má to své opodstatněné důvody, proč tomu tak je. Největší výhodou leasingu je, že jeho vyřízení je poměrně snadnou záležitostí. Autoprodejci ojetých i nových automobilů přímo spolupracují s leasingovými společnostmi a jejich produkty přímo nabízejí zákazníkům. Nevýhodou leasingu je, že v porovnání se spotřebitelským úvěr nebo americkou hypotékou je o něco dražší. Nejlépe je to vidět při nákupu ojetých automobilů, kde je leasing nejméně výhodnou půjčkou na automobil.

Leasing automobilů

Na druhou stranu však lze tuto nevýhodu eliminovat při využití speciálních akcí, které autoprodejci s leasingovými společnosti pořádají. Jsou to například leasingy bez navýšení nebo pojištění zdarma. S podobnými nabídkami a akcemi se můžete v posledních letech setkávat čím dál tím častěji. Autoprodejci se zkrátka předhánějí o nabídnutí lepší nabídky a lepších podmínek zákazníkovi.

Oproti půjčce na automobil nebo americké hypotéce je fakt, že při využití leasingu je po celou dobu splácení majitelem vozidla leasingová společnost. Taktéž zde platí, že vůz pořízený na leasing musí mít havarijní pojištění, což jej dále znevýhodňuje oproti již zmiňované půjčce nebo americké hypotéce. Na druhou stranu je dobré si havarijní pojištění sjednat i pokud automobil kupujete za hotovost nebo při využití půjčky.

Publikováno 17. 11. 2011

SIALINI, spol. s r.o., Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959


Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Informace zde nemusí být aktuální